A kudarcban dac, a háborúban elszántság, a győzelemben nagylelkűség!

Kérdések és válaszok

Szükséges a hódítás kifejlesztése, ha a várost foglalni akarom a felkelés kiteljesedése alatt, vagy elég a gyarmatosító hajó?

Szükség van a hódítás kifejlesztésére is, mert máshogy nem tudod kirobbantani a felkelést.

Csak abból a városból indíthatom a gyarmatosító hajót, amelyikből a felkelést szító sereget indítottam?

Nem. A gyarmatosító hajó bármely városodból indítható, amelyikben a hódítás ki van fejlesztve. A lázítás támadó oldalon játékoshoz kötődik, nem pedig a játékos egy városához, védő oldalon viszont csak az a város foglalható, amelyikben a felkelésed már kiteljesedett és a 2. fázisban tart.

Hogyan foglaljak szellemvárost?

A szellemvárosnak nincs gazdája, így nincs ki ellen lázadjon. Szellemváros foglalásához tehát elég pusztán a gyarmatosító hajót küldened, megfelelő szárazföldi (szállítóhajókon) és hadihajó-kísérettel. Szellemvárosban is győznöd kell mindkét fronton, így harcoló egységeket mindenképpen kell a gyarmatosító hajóval küldened.

A támadás indításánál vedd figyelembe, hogy a szellemváros is játékoshoz tartozott valamikor, aki sereget képezhetett benne, tehát könnyen lehet, hogy a falak mögött védők várnak!

Mit tegyek, ha lázítottam a várost, a gyarmatosító hajóm már órák óta úton van, de valaki hirtelen elfoglalja előlem?

Hívd vissza a gyarmatosító hajót! Amennyiben a lázítás megtörtént, és más játékos ezt követően foglalta el a célul kiszemelt várost, akkor a már úton lévő gyarmatosító hajóra nem vonatkozik a tízperces visszahívási szabály, azt bármikor vissza tudod fordítani.

Tehetek-e mitológiai egységet a foglaló seregbe?

Igen. Bár a gyarmatosító hajó kíséreteként kijelölt sereg ott marad a célvárosban, nincs akadálya annak, hogy ebben a seregben mitológiai lények legyenek. Egyre kell ebben az esetben figyelni: az elfoglalt város a foglalás pillanatában felveszi annak az istennek a vallását, amelyhez a foglaló seregben lévő mitológiai lények tartoznak. Tehát ha más vallású várost szeretnél, mint amilyen lényeket küldeni tudsz, akkor számolnod kell azzal, hogy közvetlenül istenváltást követően az adott isten vonatkozásában minden áldáspontod nullázódik, a támogatásként ott lévő mitológiai lények pedig visszatérnek a kiinduló városba.

Mi történik a játékossal, akinek meghódítottam a városát?

Ha a támadott játékosnak nincs több városa, akkor a rendszer felajánlja neki, hogy kezdje újra (más helyen) a játékot, az ő döntése, hogy él-e ezzel, vagy sem.

A megszállt város eredeti tulajdonosa tudja, hogy hány és milyen egység védi a várost?

Igen, ezeket látja a játékos, illetve a közelgő csapatokat is (hogy honnan jönnek, és támadni, vagy támogatni fognak), meg tudja nézni a jelentéseket, a szövetségi fórumban és privát üzenetekkel kommunikálni is tud, de ha nincs több városa, akkor mást nem tud csinálni.

Hogy kell megsemmisíteni a gyarmatosító hajót?

Akár tengeren, akár szárazföldön - legalább az egyik hadszíntéren - minden egységet el kell pusztítanod. Azzal számolj, hogy a gyarmatosító hajónak is van védelmi értéke.

Befolyásol-e valamit az, ha több gyarmatosító hajót küldök?

Nem. A város elfoglalása nem történik meg rövidebb idő alatt.

Ha én vagyok a célpont, és kiküldtem csapatokat farmolni, közben kiköt a gyarmatosító hajó, akkor mi történik?

Miután visszatérnek a csapataid harcba szálnak a Hódítókkal.

© 2012 Minden jog fenntartva.

Készíts ingyenes honlapotWebnode